ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ СЕРЕД ДІТЕЙ

 
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО ТРАВМАТИЗМУ  СЕРЕД ДІТЕЙ
 
Шановні батьки!
 
        Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання – забезпечення безпеки руху пішоходів.
        У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:
– не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;
– не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
– вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;
– на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;
– при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
– не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;
– вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай – спереду, тролейбус, автомобіль та автобус – позаду);
– не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;
– не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
– не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.
Телефон виклику міліції – «102».
Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад!

 

Звіт про проведення Тижня безпеки дорожнього руху

в ДНЗ «Колосочок» (с. Трубиці)

дітей загального розвитку

 Підлужненської сільської ради

        

         На виконання листів  управління  освіти  і  науки  Рівненської обласної  державної  адміністрації від  10.11.2017 № вих3969-02/01-09/17, відділу освіти Костопільської районної  державної  адміністрації від 13.11.2017 № 01/50-1461, наказу завідувача ДНЗ «Колосочок» від 10.11.2017 №27 «Про організацію та проведення Тижня безпеки дорожнього руху» та з метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму,  в дошкільному навчальному закладі «Колосочок» з 13.11 по 19.11.2017 року було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

        

         Головними завданнями Тижня безпеки дорожнього руху були:

1. Формування у дітей дошкільного віку основ соціокультурної та безпечної поведінки під час дорожнього руху, готовності до життя у сучасному технічно розвиненому світі.

2. Прищепити розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил безпечної  поведінки на дорозі усіма учасниками дорожнього руху.

3. Виховувати ціннісне ставлення до свого життя і життя інших людей, вчити оцінювати дорожньо-транспортну ситуацію, робити прості висновки (визначення, коли переходити дорогу безпечно, а коли небезпечно).

        

         Протягом тижня діти мали можливість поглибити свої знання про облаштування дороги, розміткою на дорогах, із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, дію світлофора, розуміти призначення сигналів світлофора, закріпити вміння правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, дорожні знаки їх види (розпорядчі, заборонні, наказові, знаки сервісу), та призначення; різні види транспортних споруд (мости, переходи, зупинки, місця для паркування), призначення та особливості руху спеціальних автомобілів аварійних служб (101, 102, 103, 104), їх зовнішній вигляд, світлові та звукові сигнали (сирени),

безпечні місця для ігор, розваг та ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах, розуміти поняття дорожньо-транспортна пригода.

        

         Протягом Тижня безпеки дорожнього руху проведено ряд заходів:

·        поповнено методичний кабінет матеріалами з Безпеки дорожнього руху;

·        оформлено куточки «Безпека дитини на дорозі»;

·        перевірено наявність інструкцій з питань безпеки;

·         підготовлено і оформлено виставку дитячих робіт на тему «Світлофор - мій друг»;

·        перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги;

·        розміщена корисна інформація в куточках для батьків;

·        поновлено макет перехрестя та проїзжої частини дороги;

·        проведенні інструктажі з техніки безпеки з усіма працівниками дошкільного закладу.

 

        

         Під час проведення Тижня безпеки дорожнього руху були використані різні форми роботи:

- серія інтегрованих занять;

- піші переходи до перехрестя;

- бесіди, спостереження, розглядали ілюстрації, перегляд мультиплікаційних фільмів;

- дидактичні, рухливі, творчі, сюжетно-рольові ігри, ігрові ситуації;

- читання творів художньої літератури;

- моделювання проблемних ситуацій на дорозі;

- цільові прогулянки, екскурсії до проїзжої частини дороги;

- конкурс дитячого малюнку;

- виставка матеріалів та дидактичних посібників для батьків;

- консультації, бесіди з батьками.

        

Понеділок, 13 листопада:

         Знайомство дітей з куточком дорожнього руху; настільна гра «Світлофор»; читання вірша В.Полинюк «Світлофор»; рухлива гра «Кольорові автомобілі»; інтегроване заняття - «Світлофор-наш помічник» (поглибити знання дітей про світлофор, як дорожній знак,  про те, які вони бувають, кольори світлофора і їх значення,  правила безпечної поведінки на дорозі); дидактична гра «Склади світлофор»;  рухлива гра «Світлофор»; перегляд відео фрагменту «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови»; розповідь вихователя про перехід вулиці, де немає світлофора; розгляд ілюстрацій «Небезпечні ситуації на дорозі»; дидактична гра «Так - ні», практичний тренінг «Як правильно переходити вулицю».

 

Вівторок, 14 листопада:

         Відгадування загадок про транспорт, спостереження за транспортом з території закладу; інтегроване заняття «Кольорова вантажівка» (продовжувати знайомити дітей з різними видами транспорту (вантажівка, автобус, легкова машина); зосередити їхню увагу на призначенні вантажівки (перевозить вантаж пісок, каміння тощо); вчити орієнтуватися у величині, частинах вантажівки та називати їх; розвивати інтерес до різних видів транспорту). Гра «Побудуємо гараж для автомобілів»; рухлива гра «Горобчики й автомобіль».

 

Середа, 15 листопада:

         Інтегроване заняття "Подорож кораблем"; перегляд відеофільму «Пасажиром бути не просто»; знайомство дітей з правилами поведінки в транспорті (поступатися місцем старшим, стареньким, сидіти спокійно, розмовляти пошепки); складання пазлів «Розумні авто»; гра - естафета «Звивиста дорога»; перегляд мультфільму «Уроки тітоньки Сови. Школа вуличних наук»; познайомити дітей з деякими дорожніми знаками (розпорядчі, заборонні, наказові, знаки сервісу), з необхідністю їх використання, а також з роботою регулювальника; малювання знака, який сподобався найбільше, логічна гра  «Де можна перейти дорогу?» (оцінка ситуацій на дорозі), сюжетно - рольова гра «Водії».

 

Четвер, 16 листопада:

         Перегляд мультфільму «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови. Різні дороги»; читання твору В.Паронової «Острівок небезпеки»; дидактична гра «Розстав усе за правилами» (практичне застосування знань) . Інтегроване заняття «Транспорт та його роль в житті людини»; читання твору Т. Александрової «Світлофор Моргайко»; дидактична гра «Знайди потрібний знак», сюжетно – рольова гра «Допоможи Їжачкові перейти вулицю»; Рухлива гра «Стій! Увага! Іди!»; розміщення інформації в куточку для батьків «Руху правила єдині, всі поважати їх повинні!».

 

П'ятниця, 17 листопада:

            Розповіді дітей «Подорож від дому до дитячого садочку». Бесіда: «Що ти знаєш про дорожній рух?» (виявлення рівня засвоєння знань про ПДР); сюжетно-рольова  гра «Подорожуємо в громадському транспорті» (закріпити знання дітей про правила поведінки в громадському транспорті); дидактична гра «Знайди автомобіль за описом». Вивчення на пам'ять вірша В. Нич «Веселий світлофор». Конкурс «Знайди правильний знак»; вірш «Підкажи Незнайку ти, як дорогу перейти» (закріпити знання дітей правил вуличного руху, назви дорожніх знаків).

 

            Вихователі закладу працювали творчо, плідно, спонукали вихованців самостійно шукати виходи з непростих ситуацій, приймати виважені,  продумані рішення.

         Всі ці заходи допомогають виховати у дітей дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя, дисциплінованість, спостережливість, уважність, обережність на дорогах, виробити навички, вміння самостійно приймати рішення в екстремальних ситуаціях, а також попереджувати нещасні випадки на дорогах за участі дітей.

         Не залишились без належної уваги і батьки. Головне – зробити їх своїми однодумцями,  зацікавити перспективою подальшого розвитку дітей. 15 листопада для батьків була проведена консультація «Про дитячий травматизм  на дорозі» (роз'яснювальна робота з батьками вихованців щодо доцільності використання пасків безпеки, дитячих крісел, світловідбиваючих елементів та дотримання Правил дорожнього руху при перетині залізничних переїздів).

         З метою пропаганди безпеки дорожного руху, була оформлена у батьківському куточку яскрава інформація «Безпека на дорозі – безпека життя».

         Фельфшером ФАПу с. Трубиці, Пилипець С., проведено практичне заняття для працівників закладу та батьків вихованців  «Надання першої медичної допомоги при ДТП».

            Проведений Тиждень безпеки дорожнього руху дав змогу дітям одержати тверді та стійкі знання щодо бережливого ставлення до свого здоров’я та оточуючих людей, сформувати вміння та закріпити навички правил дорожнього руху.

         Робота педагогів спрямована убезпечити дітей в реальному житті на дорозі та сподіваємося принесе свої результати, що допоможе істотно знизити кількість ДТП за участю дітей. У майбутньому ці діти стануть відповідальними водіями і уважними пішоходами, а це означає – рух на наших дорогах буде безпечним і комфортним.